Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 15 чоловік

Історія рідного краю

Дата: 13 грудня 2018 о 18:23, Оновлено 13 грудня 2018 о 18:36
239 переглядів

(Піщанський р-н, с. Гонорівка).
Село Гонорівка, що розташовано у витоків р. Білоч, знаходилось по черзі у власност Урбановських, Ярошинських і Кошарських гербу Любім.
Садиба - палац і парк другої половини XIX ст. - була закладена власником маєтю Г.Кошарським. Парк займав площу близько 20 га і був розпланований згідно з проектол, Едварда Андре. Наприкінці XIX ст. маєток переходить у власність Яіпковських, коли Ста ніслава Кошарська у 1863 р. вийшла заміж за Петра Ліпковського (1824-1905) і принесла село у посаг. Після смерті Петра маєтком володів його син Генрик (народився у 1866 р.’ (садиба залишається у власності останнього до 1917 р.).
З писемних джерел (зокрема, з опису Гонорівськоїсадиби, який зал ишив А.Урбанський) відомо, що в палаці знаходилась колекція творів мистецтва, зокрема картини пензля Я. Матейки, Ю. Коссака, В. Чахурського, Ю. Брандта, Е. Доманівського. З інших предметів мистецтва на увагу заслуговувала позолочена статуетка коня часів Людовіка XIV. Серед бі¬бліотечних зібрань палацу знаходилось Радзивілівське Євангеліє, а також рукописи поль¬ських авторів, в т.ч. часів повстань. У 1916 р. садибу відвідав Я. Івашкевич.
У грудні 1917 р. палац зазнав ушкоджень. Після ремонту у 1934 р. тут розташувалася школа. Під час німецько-фашистської окупації в палаці знаходився шпиталь, а з 1943 р. знову школа.
Садиба розташована у центрі села. Палац знаходиться в оточенні пейзажного парку, в архітектурно-стильовому відношенні є зразком еклектики. Будинок мурований, потинь-кований, прямокутний в плані, з трьома ризалітами, одноповерховий, покритий 4-схилим дахом. Фасади розчленовані пілястрами. Вінчає стіни профільований карниз.
Протягом всього радянського періоду і до 2008 р. в садибі містилася школа.
На сьогодні зберігся лише палац і парк, інші споруди садиби втрачені. Частково те¬риторія садиби була віддана під приватну забудову, а у кін. 1980-х рр. тут було збудовано дитячий садок, куди останнім часом з міркувань економії була перенесена і школа. З того часу палац не використовується, що можне спричинити його швидке руйнування.
У парку і перед чоловим фасадом палацу зростають багатовікові екземпляри липи, платану, осики та ін. дерев, зберігся чудовий ставок.
Садиба є пам'яткою архітектури та містобудування місцевого значення.
В селі Гонорівка знаходиться старовинний палац та парк початку XIX сто¬ліття, місцеві жителі називають його «Огруд». Парк є історичною пам’яткою, на його території розташований колишній панський маєток, що є пам’яткою архітектури місцевого значення. Палац запроектовано у 1850 році, а побудовано у другій половині XIX століття володарем маєтку Г. Косарським у стилі необароко. Старовинний парк налічує кілька десят¬ків видів рідкісних та екзотичних дерев та кущів. Зокрема росте платан захід¬ний, бійота східна, липа американська, гледичія трьохколючкова, тополя біла, ялини, сосни, вік цих дерев складає від 200 до 400 років. Всі рідкісні та екзотичні дерева містять таблички- маркування. Територія парку ділиться на дві частини по два береги річки Білочі та в цілому складає 5, 5 га.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.