Історія села та навчального закладу. Новини
Щастя - це велике світле почуття. Відчуваємо його у приємні святкові моменти життя. Наприклад, день народження, коли всі тобі з ранку вітають, дарують подарунки. Але щастя це не лише подарунки. Щасливий чоловік, знаючи, що його люблять. Його можна випробовувати проводячи весело годину зі своїми друзями. А також отримавши гарну оцінку в класі. Можна бути щасливим не лише отримуючи щось від інших, але і роблячи приємне іншим, самому. Кожна людина щаслива по-різному. Я думаю, щастя - це коли у мене велика, чиста дорога везіння у всьому. Я собі вважаю щасливою з того, що у неї є мама і тато. Людина щаслива, коли вона не хворіє. А ще я щаслива, що ходжу до школи, мене одягають і вчать. У мене багато друзів. Я дорожу їхньою дружбою. Я хочу, щоб усі люди були щасливі на землі, і не хворіли. Я думаю, що це і є справжнє щастя.
"Зоре моя вечірняя"
Зоре моя вечірняя,
Зійди над горою,
Поговорим тихесенько
В неволі з тобою.
Розкажи, як за горою
Сонечко сідає,
Як у Дніпра веселочка
Воду позичає.
Як широка сокорина
Віти розпустила…
А над самою водою
Верба похилилась;
Аж по воді розіслала
Зеленії віти,
А на вітах гойдаються
Нехрещені діти.
Леся Українка - гордість нації і всенародна любов. Вона прагнула згуртувати українців задля ідеї національної єдності, незалежності, миру та свободи. Своєю громадянською позицією служила Україні.
Вона - окраса нації, символ укранської жінки. Недаремно в день її народження пропонується святкувати День української жінки.
Вся ти — трепет, вогонь, ідея,
Вся ти — вірна, єдина струна,
І хто знає співця Антея —
Той тебе у ньому пізна!
Ти себе Українкою звала, -
І чи краще знайти ім’я
Тій, що радістю в муках сіяла,
Як отчизна - твоя і моя.
Щорічно, 21 лютого, люди по всьому світу святкують Міжнародний день рідної мови, свято, яке почали відзначати досить недавно. Воно було встановлено у листопаді 1999 року під час тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, маючи на меті захист мовної та культурної різноманітності. В КЗ "Гонорівська гімназія" було проведено онлайн вікторину "Знавець рідної мови", та переглянуто відео "21 лютого Міжнародний день рідної мови. Історія свята" також учень 3 класу Савчук Максим продекламував вірш "Рідна мова"
20 лютого 2025 року минає 11 років від дня масових розстрілів Небесної Сотні на Майдані. Крім того, це 11 років від початку російської агресії. Адже саме тоді, коли на вулиці Інститутській у Києві гинули беззбройні протестувальники, російська федерація розпочала воєнну агресію, анексувавши АР Крим, а згодом окупувавши частину Луганської та Донецької областей. 24 лютого 2022 року почалася повномасштабна російсько-українська війна, яка триває вже третій рік, несучи українцям смерть, горе та руйнацію. Саме таку ціну платить наша країна за право бути суб’єктом на карті світу та мати власні суверенітет і державність. Одними з перших, які рішуче виступили на захист нашої Батьківщини, були Герої Небесної Сотні.
Вони стали символом світла та перемоги над злом. Разом із героями російсько-української війни, які відстоюють на фронті наше право жити у вільній соборній Україні, вони живлять та зміцнюють нашу віру в Перемогу.
Пам’ять про подвиг Небесної Сотні у 2025 році вшановуємо під гаслом:
«Небесна Сотня: Герої першої перемоги у битві, що триває».
Його земні роки,
Доля випила до самого дна…
Йому б ще йти та йти,
Але дороги вже нема!
Його земне світло,
Ворог погасив на полі бою,
Йому б ще горіти та горіти,
Але не сяє вже сонце!
Він не встиг так багато —
Щось зробити та почути,
Щось побачити та сказати,
Щось зрозуміти та відчути!
Його зустріне осінь —
Вітрами обійматиме могилу,
Дощами цілуватиме фото,
Питатиме — чому так рано загинув!
Він співатиме юною пташкою,
Що до нестями людей любив,
І їхні душі захищаючи,
Назавжди свою загубив…
Він шепотітиме юним вітром,
Що до нестями життя любив,
Не встигнувши навіть посивіти,
Назавжди лишився молодим…
Вічна та світла пам'ять Герою....
29 січня в Україні відзначають День пам’яті Героїв Крут, віддаючи шану стійкості та мужності українським студентам, які ціною власного життя зупинили більшовицький наступ на Київ у 1918 році. Тоді, 107 років тому, молоді хлопці так само, як і сьогоднішні воїни Збройних сил України, стали на захист української держави від зовнішнього агресора, віддаючи свої життя за свободу та майбутнє нашої держави.
В КЗ " Гонорівська гімназія Студенянської сільської ради" для учнів гімназії відбулася година історичної правди «Крути – невгасимий вогонь української волі», та переглянули документальний фільм «Пам’ятай про Крути».
В Україні 16 січня відзначається День пам’яті захисників Донецького аеропорту. Тому в цей день в КЗ "Гонорівська гімназія"було проведено виховну годину на тему: «Незламні кіборги. День вшанування пам'яті захисників Донецького аеропорту».
Новий рік – чарівний час. Час доброї казки та очікування дива, один з найулюбленіших, радісних та душевних свят.
А новорічна казка – одна з найважливіших подій у підготовці до Нового року і для дітей, і для їх батьків, і для працівників закладу.
Казково прикрашена ялинка та чарівно вбрана музична зала подарували незабутні враження та настрій дітям та всім присутнім. Діти танцювали біля красуні-ялинки, розповідали вірші, співали та вітали усіх гостей з Новорічним святом.
7 грудня ми відзначаємо свято, що вшановує один із найголовніших символів нашої культури — хустку. Вона є оберегом, ознакою жіночої мудрості, краси й приналежності до рідної землі. Хустка — це не просто аксесуар, а цілий всесвіт, переплетений кольорами, орнаментами та історіями поколінь
День Збройних сил України — це захід на честь тих, хто нині захищає територію нашої країни, забезпечує обороноспроможність Української держави. Це день хоробрих військовослужбовців, завдяки незламному духу та звитязі яких, ми можемо почуватися у безпеці . Це захід, коли в серцях у кожного патріота поєднуються гордість за наших героїв і смуток за тими, хто боронив Україну до останнього та янголом злетів у небеса. Це свято не лише військових, а й усіх свідомих громадян, які вболівають за долю нашої землі і нашого народу.
З метою патріотичного виховання підростаючого покоління в КЗ "Гонорівська гімназія" було переглянуто призентацію, конкурс- змагання, "Ігри патріотів" до Дня Збройних Сил України!
День Святого Миколая Чудотворця – улюблене свято дітвори і навіть дорослих, які теж мріють про диво. На свято Миколая чекають мільйони малюків в усьому світі, адже, окрім подарунків, він приносить в кожну оселю радість, затишок та любов.
Що може бути гіршим за те, що малеча, натомість радісного, дивовижного і спокійного дитинства, живе за ґратами дорослого хвилюючого питання: «Мамо, коли закінчиться війна?»
Тому, цього особливого року ми не могли залишити діток без подарунків від Миколайчика, адже всі вони з нетерпінням чекали на зиму, а саме на ніч з 5 на 6 грудня – ніч, коли на землю сходить добрий чарівник.
Традиційно за ініціативи нашої команди у приміщенні Гонорівського будинку культури відбувся майстер - клас з виготовленням традиційних українських оберегів: ангелочка, різдвяного вінка, дідуха.
По закінченню заходу до дітей вийшов Святий Миколай, який привітав усіх зі святом та подарував солодощі присутнім у залі дітям.
В КЗ « Гонорівська гімназія Студенянської сільської ради Вінницької області» було проведено :
- Перегляд презентації «Скажи палінню Ні!»
1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом та Всесвітній день солідарності з ВІЛ-позитивними людьми.
В КЗ" Гонорівська гімназія" учні 7 та 9 класів з педагогом-організатором провели годину спілкування «1 грудня День боротьби зі СНІДом».
На початку години спілкування учні переглянули презентацію « Стрічка проти СНІДу», а потім активно обговорювали різницю між ВІЛ – інфекцією та СНІДом, розширювали знання про шляхи передачі ВІЛ та його виявлення.
Особливу увагу було приділено на те, яким саме чином ВІЛ не передається. Школярі розвивали почуття відповідальності за своє здоров’я та здоров’я інших людей, виховували в собі бажання дотримуватись правил здорового способу життя.
З 18 по 22 листопада 2024 р. в КЗ «Гонорівська гімназія» проходив Тиждень Геометрії. Завданням тижня було підвищити інтерес учнів до навчальної діяльності, формування наукового світогляду, розширення й поглиблення знань, умінь і навичок, а також виховання самодисципліни та самоорганізації. Впродовж тижня використовувались різні прийоми і форми організації позаурочної діяльності учнів, які забезпечували підвищення мотивації та пізнавального інтересу учнів, сприяли розкриттю внутрішнього їхнього потенціалу.
Не пожалкуй для мертвих часу,
Вогонь маленький запали.
Хай душі, що пішли завчасно
почують наші молитви.
Хай та душа уже не плаче...
У кого вмерли всі..., ввесь рід.
Де ждала смерть свою терпляче
Й боролась за життя тоді.
Над лісом десь кору здирала,
В полях шукала колосок.
І все що мала -- сину дала.
Щоб рух подав.., хоч голосок.
Десь лободу варила в грубці.
І заправляла кип‘ятком.
І їли коржики з макухи
В Різдво голодне за столом.
На південь голод з смертю рушив.
Там жертви немалі були.
І люд дітей спасати мусів.
А діти.., Боже.., перші йшли.
У засвіти і ручки пухли.
І не просили Іграшок...
«Мамусю,бачу хлібчик всюди»
«Поспи, дитинко,... спи, синок».
Від голоду,страждань духовних
Батьки у петлю,було, йшли...
Не було навіть сил коштовних
До мертвих діточок дійти.
А тридцять третій?-- німий свідок.
Весну не всім зустріть прийшлось.
Їли котів, собак, а діток...
Там божевілля, відчай, злость.
Тридцять четвертий -- сліз немає.
І через хату був вже мрець.
А може там були найкращі?
Наш цвіт, наш рід.., майже увесь.
Душа літала і згадала,
Що не проснувся син її.
І як вона усе кричала:
«За що???Згоріть ви вже в вогні!»
А потім -- спокій...
Бог забрав вже...
І голод їй поміг забуть.
Та як прикована назавжди..,
Бо сина схоронила тут.
*****
Тим душам хліб дав Бог духовно.
Їм треба наші молитви.
Згадай, хоч добрим ділом, словом.
І свічку в пам‘ять запали.
©Любов Кальцева
З метою вшанування пам’яті жертв голоду 1932-1933 років з учнями початкових класів КЗ "Гонорівська гімназія Студенянської сільської ради Вінницької області" було проведено урок -реквієм "Україна пам'ятає, світ визнає"
В цей день, я хочу привітати
Мою стражденну Україну.
Хоч ворог прагне нас зламати,
Та все ж Нескорену і Гідну.
Для нас єдина ти у світі
Земля вкраїнська калинова.
Твої сини щодня у битві.
Ти кращого життя достойна.
Могутня, Вільна, Незалежна
Так гордо голову тримаєш.
Ти серцем, правдою безмежна.
СВОЇ простори захищаєш.
В негоду цю, на варті миру
Вночі і вдень стоять солдати.
СВОБОДУ, ГІДНІСТЬ, нашу віру
Не буде ворог руйнувати.
Господь поможе. Наша правда!
Лише вперед іде дорога.
Тримайся, Україно славна!
Не за горами Перемога.
Щорічно у третій четвер листопада світ відзначає Міжнародний день відмови від куріння — і це той самий момент, щоб привернути увагу громадськості й влади до загроз тютюнової епідемії, заявити про свої права на бездимне середовище та назавжди попрощатися із залежністю, яка вбиває. Для учнів 8 - 9 класів Комунального закладу "Гонорівська гімназія Студенянської сільської ради Вінницької області" Погоролюк О. М. було проведено виховну годину на тему: "Життя без вейпу".
13 листопада, до Всесвітнього дня доброти, учні провели годину спілкування "Зернятко доброти". Під час заходу учні за допомогою малювання намагалися пізнати суть добра та наповнити ним своє серце. Діти розмірковували, що таке добрі справи та як важливо вміти їх творити. А під час вирізання вдалося залучити й дрібну моторику, і творче мислення!